История на изтезанията

Сподели с приятели

Ако има нещо, за което трябва да благодарим всеки ден, то това е че изтезанията са останали в историята. Красноречието на историята не спира до болестите и войните в онези смутни и страшни времена.

Тя разказва за изобретателността ни да причиняваме болка и ужас на другия спрямо възприетите норми и вярвания. Доста често тя не само разказва, а се прокрадва отново и отново през вековете с подобни модели на насилие и унижение.

Изтезанията

Независимо от периода, в който са били изпълнявани изтезанията имат общи характеристики. Използвани са за извличане на информация и самопризнания, за разобличаване на съучастници за наказание при извършено престъпление или предателство.

Законите и вярванията не са налагали ограничение върху третирането на затворници и степента, до която могат да бъдат нанасяни изтезанията. Сякаш хората тогава са вярвали, че колкото по-тежко е наложеното мъчение, толкова повече достоверност има в думите на измъчвания.

Различните видове мъчения са били използвани в зависимост от социалния статус, вида на престъплението и пола. Основната цел на мъченията е да се използват подходящи инструменти и методи, които да нанесат щети, но и да удължат максимално дълго въпросния живот.

Шестте най-ужасяващи

Изтезанията сами по себе си няма как да не са ужасяващи, но някои от тях надминават каквито и да било представи.

Бронзовият бик

Родината на бронзовия бик е Гърция. Известен още като сицилиански бик, той представлява плътна бронзова конструкция във формата на бик със странична врата.

С поставения под него огън, жертвата бива бавно изпечена до смърт. Идеята му е да засили писъците на жертвата до такава степен, че да наподобят рева на бик.

Мъчение с трион

Жертвата се окача с главата на долу, за да се гарантира че кръвта му ще се втурне към главата и ще го държи в съзнание по време на случващото се.

Процедурата се изразява в разрязването на тялото на две половини. В повечето случаи обаче, жертвата е била разрязвана само до корема, за да се удължи максимално агонията.

Набиване на кол

Жертвата се поставя на заострения край на кол през ректума или репродуктивния орган при жените. С течение на времето теглото на измъчвания започва да го свлича надолу като позволява на дървения кол да си пробива път през тялото.

Агонията идва от бавно разкъсващите се органи, които малко по-малко отнемат живота на жертвата.

Мъчение с плъхове

Това изтезание не изисква кой знае какви усилия, тъй като се състои от три елемента. Върху оголения торс на жертвата се затварят плъхове с кофа или друг подобен съд, който се затопля.

Те полудяват от страх зареди топлината и в опита си да намерят път за бягство започват да разкъсват плътта и органите на измъчвания. До последно жертвата усеща всяко едно тяхно движение или разкъсване в тялото си.

Смъкване на кожата

Както и сами можем да се досетим, идеята на това мъчение е да се отдели кожата непокътната от тялото като същевременно жертвата се поддържа колкото се може по-дълго жива.

Смъртта настъпва в резултат на масивна загуба на кръв и шок.

Дерач на гърди

Този инструмент е бил създаден специално за жени, но най-вероятно е влизал в употреба и в други случаи. Нагорещените шипове на дерача се задържат върху гърдите, докато не проникнат под кожата. След това се издърпват навън и раздират плътта.